Övernaturligt iFokus

Övernaturligt

Etikett: foton
Läst 1729 ggr
ninnen
1

Katt och en get?

Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.

Här är en bild från min telefon med min vän. När jag kollade närmare ser jag en katt i hans famn och en gyllene get (?) på väggen. Till höger är en mörk skepnad. Jag har lagt bilden i photoshop och ändrat färg och det blir allt tydligare! (ni kan också göra det om ni vill)

ser ni samma sak som mig?

//Ninni

[Camia7]
1
#1

Ja läskigt:)

ninnen
1
#2

jo :D katten ser precis ut som min barndomskatt, och vi hade även get och får som barn. Skepnaden till höger ser läskig ut, jag hoppas han inte vill något illa :S :)

Amandla
2
#3

Skuggor kan ofta se konstiga ut, som förvrängda av varelsen de är en skugga av. Du vet skuggfigurer man kan göra med händer till exempel. Tror inte att du behöver vara ett dugg rädd 😉Jag tycker det ser ut som en stor hund.

Nicollan
2
#4

Ska jag vara ärlig ser jag ingenting…

_"Innan du dömer mig, ta på dig mina skor. Snubbla på alla stenar som jag snubblat på. Res dig alltid upp igen och gå precis samma väg som jag gjorde."
_
🌺

ninnen
1
#5

Jaa två större hundar har vi också haft :)) va kul, måste kolla nära igen

Kuolema
1
#6

för mig det finns en katt, en get och en stor svart massa …. Jätte fin bild … var du har tagit?

81an
1
#7

ser en katt, en get o en hund :)  spännande :) kan berätta att mina föräldrars döda katt finns kvar hos dom. min mamma har sett katten o även känt han stryka sej mot hennes rygg. min pappa har hört katten gå nedför trappan o han har även känt katten stryka sej mot hans ben, dock me kall kyla som tyder på att katten inte gått över till andra sidan. jag sa till mamma att katten komma finnas kvar han komma aldrig lämna henne. o jag hade rätt. jag känner av han starkt när jag är hos dom. jag har t o m sett en förnimmelse av han. han besöker även mej ibland.  så djur finns kvar hos oss :)  denna bild tyder på att dina/ era djur vill finnas kvar hos er :)

<3 kärlek <3

imke
1
#8

OJ va tydligt. Coolt :-D Ja katten syns ju jättetydligt :-) va härligt :-)
Och det ser ut som en gyllene get eller något det håller jag med om. Om det är en get är jag inte säker på men något iallafall.
Häftigt :-D


Those who don't believe in magic will never find it Hjärta

ninnen
1
#9

tack fina ni :) Jo jag tog fotot kanske för en månad sedan.

Dagen jag upptäckte djuren för ca en vecka sedan, hade min och min sambos vän dött som perjodvist bott hos oss. Han är oerhört saknad. 

Jag tror att djuren kommit för att ge oss tröst. Både jag och sambon älskar och vuxit upp med djur.

ninnen
1
#10

nej fotot är taget 24.4 upptäcker jag nu, inte alls länge sen då! Det var den veckan vännen faktist var hos oss.

[Blodpudding]
0
#11

Troligen har du en inte så bra kamera, och dåligt ljus.

Illusion
1
#12

Innan jag ens läst texten såg jag katten. Wow vad manifesterad den var :) jag ser även geten och skuggan.. Cirklar i skuggan med. Coolt


☮ and ❤ among each other ✿