Övernaturligt iFokus

Övernaturligt

Etikettövrigt
Läst 623 ggr
[SporeDiatrymisss]
0

Är detta sant?

Min mamma sa till mig en gång att alla människor är mer eller mindre mediala/känsliga och kan känna av paranormal aktivitet. Är detta sant?

Tuva-C
0
#1

Skulle nog hålla med din mamma på det. ;) Sen har ju alla olika stor talang för det, precis som att dom flesta nog kan sparka på en boll men alla har inte talangen att bli fotbollsproffs.

Fjäril
0
#2

Hej,

Ja mer eller mindre skulle jag säga Glad Men det finns nog en anledning till när och varför det "blommar upp"

Tror man på att vi lever på jorden i olika omgångar (som jag) så handlar det om att vi i olika liv "lever" som en andlig person.

Sajtvärd på Övernaturligt

tarotlasse
0
#3

Ja tror också det alla är mediala det är ett av våra sinnen och inget speciellt enbart för vissa mäniskor.

Medialiteten är precis som våra andra sinnen  vissa ser bättre andra ser sämre och har glasögon.

Alla kan sjunga men inte alla som blir proffesionella sångare för det.

Men alla kan träna upp sin röst så man låter bättre.

Samma med medialiteten alla kan men alla blir inte medium.

Men alla kan träna och skola sin medialitet så man blir bättre och framför allt förstå hur man kan använda sig av den och förstå hur det fungerar vilket underlättar förmågan.

Lasse

[SporeDiatrymisss]
0
#4

Tack för svar! :-D nu vet jag bättre! :-)