Övernaturligt iFokus

Övernaturligt

Etiketter: drömmardrömtolkningar
Läst 640 ggr
Proactive
0

Kan någon tyda min dröm?

Hej! Inatt har jag haft en mardröm som jag inte kan sluta tänka på.

Den utspelar sig så här:

Jag, min syster, systerdotter och några till är i min mosters hus, fast planlösningen är mycket större.

På dagen är det helt vanligt, men på kvällen hör vi ett skrik och in kommer en liten flicka. Som jag genast uppfattar som en "demon".

Hon har en vit klänning och svart långt hår. Hennes ansikte är vitt.

Jag tar tag i min systerdotter och står bered att låsa in mig på toaletten så att inte flickan kommer och tar oss.

Vi förstår att vi måste ta hand om denna flicka så hon inte mördar oss. Flickan kommer och går, men det hörs ett skrik varje gång hon kommer tillbaka.

Hon följer efter oss vart vi en går och alla är livrädda för henne.

I drömmen kommer jag hem efter att ha varit ute och gjort något och då är hela huset en enda röra. Ligger saker överallt.

Går då upp till tvrummet och frågar min syster vad som hänt och hon säger att dom har "pärlat" (gör halsband med pärlor) med flickan.

Då hörs flickas skrik igen och jag vaknar upp i panik.

Ska också tillägga att nångon gång under drömmen så finns det plötsligt en hiss i huset. Och vi ska åka i den men det var något fel på den så jag ligger uppe på hissen och åker upp.

Någon som kan tyda denna konstiga dröm?