Vision
Hej
I förrgårkväll så hade jag en vision om en bilkrasch inte så långt ifrån mig skulle inträffa, och igår så inträffade en bilkrasch på E22. Ungefär trettio minuter från där jag bor. Jag blev jätterädd, men jag lyckades kontrollera mig själv tillräckligt för att bli lugnare. Jag berättade det för min mamma men jag vet inte om hon riktigt tror på mig.
Orsaken till att jag vill berätta det här, öppet inför alla (jag brukar inte berätta mina övernaturliga händelser om jag inte är riktigt bra vän med någon och kan lita på dem), är att jag vet att jag har hört talats om att man kan se in i framtiden. "Psychometri" tror jag att det heter på engelska, när man läsa av andras energier, se in i framtiden etc.
Men jag visste nästan inte vad som var verkligt för några månader sedan, och jag är jätterädd för att hamna i någon slags psykos för jag vet inte riktigt om det är ren fantasi eller om det är verkligt. Kan nån hjälpa mig snälla?