Övernaturligt iFokus

Övernaturligt

Etikett: övrigt
Läst 377 ggr
galder
0

En rolig historia serverad.

Lärarinnan frågar en liten pojke i klassrummet  vad heter du? Han svarar Mohammed ben Ahmed.Nu är vi i Sverige säger hon här finns inga Mohammed,from nu heter du Anders Karlsson.

Var har du varit Mohammed säger hans mamma under slöjan när han kommer hem,han svarar jag heter Anders och berättar att i Sverige finns ingen med namnet Mohammed.Mamman blir rasande och ger Mohammed en örfil.Samtidigt ropar hon på sin man-som får historien presenterad för sig.Han blir rasande också och ger Mohammed en örfil.

Dagen efter ser lärarinnan att Anders har märken på kinden och frågar vad som hänt:Jag var svensk i 2 timmar sa han och vips blev jag attackerad av 2 araber.

galder
0
#1

Hoppas jag inte trampar nån på tårna nu….

Elisabeth-J
0
#2

Stackars lilla pojke Gråter

 

Elisabeth 
Medarbetare på Övernaturligt iFokus, Sajtvärd på Gravid iFokus

galder
0
#3

Ja vilket ben ska man stå på???

Elisabeth-J
0
#4

#3 Stå på båda benen, både rolig och tragisk historia Glad Gråter

 

Elisabeth 
Medarbetare på Övernaturligt iFokus, Sajtvärd på Gravid iFokus

Carina.S
0
#5

Oj oj….Vist är det tragiskt samtidigt som man ser det komiska i det hela…Tänk ändå vad mycket konstigt det förekommer i våran värld…Fot i munnnen