
känner doften av en viss parfym
Godkväll på er därute! hoppas ni mår bra?
Jag vill gärna tro, men kan lika gärna vara så att jag vill tro det jag vill tro och egentligen är det inte så.
Jag har inte tänkt på det så mycket som idag. Jag har i flera år känt av en viss killparfym i min närhet ett par grr om året, och det är, vad jag kan komma på, endast när jag är på andra platser än hemma. Då kan jag känna denna specifika killparfym. Påminner om armani giorgio (eller hur det stavas?). Idag på fm hände det igen. Jag var ensam på ett kontor och kände lukten. Jag kopplade direkt att det kanske är någon jag inte kan se som är hos mig ibland och gick ut i korridoren och försökte lokalisera parfymen, men ingen bar den och inget luktade det någon annanstans! det luktade bara i ett visst "område" i rummet så att säga. Ni skulle sett mig, jag gick runt och sniffade somk en idiot haha
Vad ska jag tro? jag kopplade det direkt som ngt övernaturligt…men har ingen aning om vem det i så fall kan vara. Vet att min sambo har samma parfym, men han lever ju…
Kanske min guide? fast med en modern (?) parfym? låter dock konstigt..
Vill så gärna veta…åhhh
Prova att under Meditation eller ett tillfälle då du är i fin form och balans och be att få hjälp med att få veta vem det är och vad denne någon vill. Kan vara någon som du haft runt dig i livet som finns hos dig och som genom sin doft vill visa dig att den är där tex.
/ Skogshumblan
Medarbetare på tarot och healing.
"I am not what happens to me, I am what I choose to be" Carl Jung.
Normalt brukar det kunna dofta så för att få igenkännande, dvs någon i ditt liv som gått över, vill känna sig igenkänd. Men även ha att göra med att du ska finna något annat samband, om du inte känner igen vem så återkommer det säkert med annan typ av vink vem det kan vara.

Meditera ska jag prova när jag är ensam hemma! på lördag får det bli=)
#2 jag hoppas det. Gäller bara att jag är uppmärksam! Försöker tänka så det knakar om vem det möjligtvis kan vara.
Kom förresten på en sak. Jag har känt av lukten när jag ligger och sover ensam. Alltså min sambo med en liknade parym finns inte då i närheten. Känner då lukten på utsidan av sängkanten vid huvudet. Men jag vet inte. vill ju tro att det är ngt och det känns ju så, men lika gärna som jag tror så kanske jag inbillar mig? Fast känsla går väl före antar jag?

Jag känner ofta doften av min mormor, hon luktade på ett speciellt sätt. Jag var tre när hon dog, men ändå så kommer jag ihåg precis hur hon luktar.
Ofta när jag kommer hem till mina föräldrar som bor i hennes hus, så känner jag att det luktar väldigt mycket mormor.
Eftersom att den här doften har följt mig i hela mitt liv, så känns det tryggt att veta att mormor finns med och kollar hur jag har det. :)