Övernaturligt iFokus

Övernaturligt

Etiketter: drömmardrömtolkningar
Läst 1606 ggr
Stj3rnfallet
0

Vad har drömmen för betydelse?

Hejsan!

För några dagar sedan drömde jag en väldigt konstig och rätt obehaglig dröm.. Om någon kan hjälpa mig så skulle jag gärna vilja veta vad den kan ha för betydelse.

Jag drömde att jag var gravid igen (fick barn i april) och att jag och min sambo var hos barnmorskan för att göra en undersökning eller något sådant. Hon satte grejer på min mage och började sjunga "Vi ska göra en abort", vilket hon sade flera ggr. Självklart blev jag jättearg på henne och skrek att vi inte alls skulle göra abort, eftersom att vi inte hade pratat om det. Så jag bad min sambo säga åt henne - det gjorde han. Sen gick vi där ifrån och jag grät för att hon trodde att vi skulle göra abort. När jag tittade mig omkring där, så såg jag att vi var på BB.

Efter det vaknade jag. Väldigt förvirrande dröm och själv är jag inte särskilt bra på att tyda drömmar.. Hoppas någon kan hjälpa mig!=) Är väldigt tacksam för svar!

Mvh//Sandra