
Law of attraction
Sitter här och funderar på livet…. Läste precis Sisas tråd om självförverkligande, där Trisha gav ett tips om Esther Hicks på youtube. Kollade ett par klipp och konstaterade att "jaa, precis så är det".
Det är så lätt att köra på i fullt ös i livet så att man faktiskt inte ser att man får det man ber om.
Jag har fått det jag har bett om.
Inte så att det bara trillar ner i knät, man får anstränga sig själv lite också. *ler* Jag har fått ett boende som jag trivs storartat med, ett jobb som är precis rätt just nu, en relation där jag får växa och blomma……..
Det är lite svårt att få ner i skrift hur jag tänker och menar, för det händer mycket nu (andligen) och det är stort. Alltså, jag börjar ana sammanhanget och det känns så häftigt!
Ville bara babbla ur mig det…….. 
Kram
Amor vincit omnia
#0
Åh! Vad roligt att höra.
Känner igen känslan som du beskriver.
Evigheten är nära,,,Livets storslagenhet,, Varandet i stunden,,
Livets magiska förunderliga lek, får mitt hjärta att välla över i tacksamhet.

#1 Ja, det är så omvälvande!! Som om rullgardinen långsamt dras upp och utsikten från fönstret är så vidunderlig! 
Amor vincit omnia