
God morgon 20 juli.
Måndag morgon, en ny vecka!
Och God morgon på er allihopa.
Förväntansfull över vad som komma skall under denna dag. Nattens sömn blev det inget av inatt heller så jag ånjuter nu denna tidiga morgon med att höra regnet smattra mot fönsterbrädan med en god kopp kaffe. Ja inte går det att lägga sig nu, det skulle vara rent av absurt *fniss* Tänder lite levande ljus och myser med djuren som nyss vaknat. . .
Godmorgon SilvianLuna och er andra som kikar in.
Jo, nog regnar det allt. Föredrar solsken och vackert väder.
Men det är ju lite mysigt med grå mulet också.
Ska nog tända lite mys ljus o ta fram en bok.
Godmorgon alla Ön-bor<3
Nu är det mycket svalare ute, skönt tycker jag börjar faktiskt längta till hösten med frisk härlig luft och alla vackra färger. Det regnade här inatt men nu har det slutat.
Önskar er alla en fin dag. :)
<3<3<3
Gomorgon alla…idag blir det kalas härhemma…dottern kommer hem och firar sin 30 årsdag, så alla barn och barnbarn kommer
..vi ska grilla men vädret är inte på vår sida ser det ut som..molnen hopar sig…
U R us

God Morgon alla!
Vi har också en liten gråmulen dag här. Det har regnat nästan hela natten, alla fall det jag har hört då jag varit vaken vissa tag. Och då min sambo gick upp vid 04, ja, då regnade det kraftigt. Men nu är det uppehåll. Men då jag tittade senast på termometern så stod den på lite över 15 grader.
Det kan vara skönt ibland med en sån här lite mellandag, då man haft fint väder i flera dagar. För det har det varit då vi varit till Västerås på lite mini semester. Skönt att byta miljlö och bara gå och stora och titta på gamla slott och domkyrkan där bla..Vacke natur runt om och en hel del öar. En fin gammal stad.
God förmiddag!

Värd: för Astrologi. Medis: för Astronomi, Filosofi & Finland

God förmiddag
Vilken underbar dag är det idag hos mig 
Morrn morrn på er alla..hoppas ni får en fin dag i regnet
God eftermiddag, här regnar det och har så gjort hela dagen.
Jobbar så det gör inget,vi har REA - start idag och massor med folk, mycket turister kanske pga vädret.
Satt mig 5 minuter och vilade benen samt gick igenom post osv.
Fick healing igår kväll så jag är mycket bättre i kroppen, gruvade mig faktiskt för att åka och jobba idag pga värk överallt.
Men värken är mycket bättre om än trötta fötter men det får man ta en sådan här dag.
Ha en bra dag/tatsu
God eftermiddag, hemma igen efter första dagen på jobbet. Trött är jag men nöjd med att jag kom ihåg lösenordet till datorn så att jag kunde jobba.
Önskar alla en trevlig kväll!
