
DITT INRE LJUS
Enliten övning till den som vill…
Sätt/lägg dig bekvämt, slappna av & slut ögonen.
Ta några djupa andetag & försök att slappna av hel i både din kropp & i ditt sinna.
Försök att "lägga undan" ditt medvetande tlll en stilla & fridfull plats inom dig.
Föreställ dig att ett vackert gyllene ljus strålar ut från ett ställe djupt inom dig.Det växer & blir större & starkare tills det fyller hela din kropp.Det är mycket starkt, & när det fyller dig genomströmmar det varenda cell i hela din kropp & väcker upp varenda minsta lilla molekyl.
Välj den färg som ska fylla dig-den som DU känner att just du behöver just nu.
Föreställ dig att hela din kropp/hela du strålar av ljus.Se & känn hur din kropp förvandlas- & blir friskare, starkare, vackrare. ALLT i ditt liv förvandlas på samma sätt som ljuset förvandlar din kropp & varenda cell..!
Kram till er/Anna
Va fin övning, tack
Ska jag absolut prova..

#1 WOW vilken pingla du e Fia..Jisses..Kanonfoto 
Ja testa den, inte tokig alls & inte svår att göra heller ;)
Kram Anna

Fin övning. Skall testa den vid tillfälle.
Kram/Britt-Marie
Tack snälla!! ska prova övningen.
Kram Åsa
#2 Tack goa du. Kraam
Testat det nu och det var avslappnande som alltid när man ligger så. Nu återstår att se om jag blir vacker
.
Tack för tipset, det är så mycket man kan göra med tankens kraft så det är roligt att någon påminner en som du gör Anna, kram till dig!

#6
Du ÄR vacker 
Bamsekramen
tack så mycket! måste prövas, hehe :D
#7
Inom oss är vi alla vackra. Med ditt tips i övning kanske vi kan få våra inre ljus att blända varandra in i en stor gemenskap av ljus och värme
Trollkram tillbaka!

#9..Instämmer..Genom att vi ökar ljuset inom oss själva…ökar vi oxå ljuset på jorde..Jisses va ljus vi kommer ha 
