Övernaturligt iFokus

Övernaturligt

Etikett: upplevelser
Läst 1297 ggr
Mirjami-78
0

En hälsning från andra sidan

Igår när jag var på väg till min mamma i bussen så paserar jag kyrkogården där en nära anhörig ligger begravd. Satt inte och tänkte på detta utan tänkte på en massa annat. Helt plötsligt var det som denna person skickade en hälsning till mig i mina tankar…det var som han hade sagt Hej här är jag.

Tror det var en liten hälsning från han. Ska imorgon gå och lägga en blomma på hans grav och säga det till han i mina tankar, ja jag hörde dig!!

Sajtvärd på Singelföräldrar och medarbetare på Misshandel samt på Svåra tider.

Inget är omöjligt det kan bara vara mer eller mindre besvärligt!!Cool

Anna-H-K
0
#1

Åh va fint Pia..blir rörd…Det uppskattas att du visar att du uppmärksammade honom tror jag ! Kramar

Mirjami-78
0
#2

#1 Jag är den enda som tydligen känner av han i våran familj. Brukar berätta för min mamma i mellan om hans hälsningar. Det har varit via drömmar som har har oftast hälsat på mig. Tror att de övriga i min familj inte är så mottagliga för sådant, eller vill inte var det.

Sajtvärd på Singelföräldrar och medarbetare på Misshandel samt på Svåra tider.

Inget är omöjligt det kan bara vara mer eller mindre besvärligt!!Cool

Anna-H-K
0
#3

#2 Bra ändå att du kan berätta för din mamma, även om hon är "skeptisk" & tvivlande! Tror du får mycket till dig i dina drömmar!

Godnattkram Anna