Övernaturligt iFokus

Övernaturligt

Etikett: offtopic
Läst 705 ggr
Farwuq
0

God morgon 6:e april

God morgon denna vackra aprilmorgon.

Glad

Värd: för Astrologi. Medis: för Astronomi, Filosofi & Finland

Elisabeth-J
0
#1

God morgon!

Idag mår jag äntligen bättre efter att ha varit dålig i några dagar men det är nog utrensningen av alla gifter när jag nu slutat röka, man blir tydligen sjuk då har jag hört :) Nu har jag en del att göra som jag inte kunnat eller orkat dessa dagar men tar det lugnt ändå. Här snöar det just nu men det sägs att ny snö måste ner för att den gamla ska smälta bort. Jag ska också förbereda inför resan så bilen ska städas och tvättas, likaså tvätta och packa kläder. Ser fram emot att få träffa familj och vänner igen.

Önskar er alla en härlig dag!

Kramar

 

Elisabeth 
Medarbetare på Övernaturligt iFokus, Sajtvärd på Gravid iFokus

Kenzo
0
#2

God morgon

Här är kanon väder sol och +5 grader.

pernillaa
0
#3

Godmorgon godmorgon!

Låter trevligt med en resa och att du är piggare nu Elisabeth!

Här är det blött grått och trist ute tyvärr. Men som tur är behöver jag inte ut idag.

Ha en trevlig dag.

Kram

Ha en bra dag! // Pernilla

wolfie
0
#4

God morgon!

Här är det soligt o härligt ute..I dag ska jag till hälsocentralen..

Önskar er en underbar måndag!

Kram

stina63
0
#5

Godmorgon ,, härlig dag idag. Solen skiner.

Kramis

diaz55
0
#6

Hesan alla på ÖN!

Underbar dag med solsken här i Örebro, bara njuter!

#1 stort Grattis till att du slutat röka Elisabeth, du kommer att bli piggare än någonsin när gifterna är bortaFlört

Ha en fin dag/kram lena.

misel
0
Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.
#7

Hej alla!

Här är det soligt och 13 plusgrader i skuggan. Ska tvätta och hänga ut idag. Igår såg jag vitsippor på promenaden. Se bild.

Ha en bra dag/kramar mia

Marina2
0
#8

Hej. Här är det strålande sol! Ska ta mig en cykeltur så fort jag har jobbat klart.

Bra att du har slutat röka Eisabeth! Håller tummarna för dig. Det är jobbigt men sen skönt när du slipper "suget".

Önskar er alla en skön måndag.

Jane-Lyzell
0
#9

#1 Har du slutat röka nu?Skrattande

Sajtvärd på spiritualism.ifokus.  Min hemsida  www.lyztran.com   "Jag Är"

Elisabeth-J
0
#10

#9 Yes! Skrattande

 

Elisabeth 
Medarbetare på Övernaturligt iFokus, Sajtvärd på Gravid iFokus

Britt-Marie
0
#11

Hejsan ÖN!

Det har hunnit bli em. Jag och en väninna har varit och fikat och tagit en promenad. Ullis var också med. Magen växer och växer på henne. Jag har fått känna sparkar även idag, det känns så härligt att få vara så delaktig, att jag ( farmor) får känna av babyns sparkar där inne i magen.

Vi har fint väder här idag med, om än lite blåsigare och lite kyligare än det var i Lördags t e x, men bättre väder än igår, mera sol.

Idag har jag sett fiskmåsen för första gången denna vår. En vacker fågel, men låter mycket.

Grattis Elisabeth, att du lyckats sluta röka..Har en släkting som för flera år sedan försökte sluta röka, men hon blev att må så dåligt så hon halkade dit igen. Men hon gav sig inte utan försökte på nytt igen efter en tid och är nu rökfri sedan flera år tillbaka, men vet att hon hade det tufft där första gången hon försökte.

Önskar er alla en fortsatt bra Måndag!

Britt-Marie

christine79
0
#12

Här i Östersund har våren kommit och snösmältningen är i full gång nu. Tyvärr är vädret trist och grått idag. Har kommit lite regn på eftermiddagen. Hoppas på bättre väder i morgon.

 

Christine, Chris

"Behandla andra som du själv vill bli behandlad"

 

Kika in på min fotoblogg och glöm inte att kommentera: http://photosbychristine.blogg.se

janing
0
#13

Grattis till ditt nya rökfria liv!Glad

Jane-Lyzell
0
#14

#10 Härligt Grattis!

Vad glad jag blir för dig!

Kram Jane

Sajtvärd på spiritualism.ifokus.  Min hemsida  www.lyztran.com   "Jag Är"