Min morfar kom
Härhemma har vi en person i mörka kläder och som kan vara lite busig ibland. Men han är mycket snäll och inger stor respekt.Han har alltid funnits hos mig och jag har bara konstaterat att han varit där, vi har liksom
inte stört varandra..men nu på senare tid så har det varit uppenbart att han vill ha något sagt, och går på kanaliseringen så kom han fram och pratade med TommyToe.
Först blev jag så överväldigad, kunde knappt tro att det var sant! TommyToe beskrev mannen som kom fram, och till sist så förstod jag att det var min käre och högt älskade morfar! Han har funnits med mig hela tiden, förmodligen sedan den dagen han gick över till andra sidan.
Vilken Lycka! Jag har min morfar hos mig, härhemma, och han vakar även över mina barn och barnbarn. Även de har haft besök av honom.
Så- nu är min rädsla för mörkret nästan helt borta! För jag vet att det är min morfar som finns där!
Så- Tack TommyToe för hjälpen!
U R us