Är det det eller det eller samma
Har en liten fråga till er andra, vad gäller avkänning av föremål. Ställt frågan till mig själv och andra, hur ska man kunna hävda att psykometri och ande kontakt är två helt skilda saker. Jag känner inte om det är det eller det, bara antar. Roligt att höra vad våra medium säger, och även andra.
Jag puttar detta, pga att för mig kommer ande kontakt vid avkänning av föremål.
Vilken tur du har Sven jag känner inte ett dugg när jag håller i föremål. Väntar också på att någon ska svara.
Cris sajtvärd på Livskvalitet & Utomjordiskt.
Hemsida www.livskvalitet-2.se kliv in!
Varför står mina fötter på jorden när resten av min kropp är ute i rymden.
Sven! Du känner skillnaden om du håller i föremålet och du tror att du får en länk. Då lägger du föremålet ifrån dig direkt och fortsätter på länken då är det en länk. Om det försvinner så är det endast psykometri.
Kram Happy
#3 Tack! Vilket bra tips!
Dethär har hänt mig också så bra fråga sven-g!
#3 Aha! Hade jag ingen aning om. Bra att veta, tack Anki!
Hade jag ingen aning om heller, Bra tips, de får jag testa någon gång,

Tack för tipset Happyspirit, intressant måste pröva/kram

Det här var intressant!tack!
Ska tänka på saken, har inte släppt föremålet under avkänning. Men varit med om att länk funnits kvar efter avläsning. Hårfint tycker jag.
#10 Det känner du direkt Sven om du släpper föremålet när du tror du har en länk! Har du länken kvar så är det en länk. Annars inte. Det är inte speciellt hårfint utan väldigt tydligt faktiskt.
Jag känner på olika sätt om det är en länk eller om jag känner av energispåren.
För ett år sedan blandade jag ihop det och det inträffar nu med förstås men jag försöker verkligen se till att tala om innan att jag för tillfället inte jobbar uppåt utan mer psykic.
Länkarna för mig är i 9 fall av 10 som en film så står de still och ingenting händer + att jag inte kan kommunicera så är det heller ingen länk.
Jag tror att alla får hitta sina egna skiljetecken.
bra tips Happy, finns länken vkar när man släpper föremålet så är det en länk

#3# Tack…det var jättebra tips! 
Kerstin, Medarbetare på Spiritualism IFokus
Jag kan bara vara mig själv och ingen annan, därför gör
jag det jag älskar just idag!
Jag vet hur ni menar men om, tex avläs person genom föremål. Du tar tex hur kände sig nn vid 15 års ålder, man får en känsla av detta, och den känslan tycker jag påminner mycket starkt om vad man känner vid en ande kontakt. Men jag är ju på upptäktsfärd i den mediala värden. Desto fler kurser jag går, får jag ännu mera fråge Tecken. Det är som livet när man är ung vet man, sedan blir man äldre då tror man sig veta. När man levat bra länge, vet man att man inget vet. Om jag varit omedveten om detta har mina barn informerat mej, om att jag inget förstår.
Ju mer man lär desto mer inser man vad lite man egentligen kan!