Övernaturligt iFokus

Övernaturligt

Etikett: meditation
Läst 537 ggr
Morsan1
0

Möte vid meditation

När vi gjorde meditationen i Avesta på träffen så mötte jag min morfar i stugan.

Om jag försöker göra meditationen själv, kan jag då "bjuda in" tex min vägledare då? Eller kommer vem som helst?

En fråga till: Vi "stannade" så kort tid i stugan, man ville vara kvar, hålla kvar stunden med morfar. Måste man gå så snabbt? Hur länge bör man stanna? Och hur sjutton kommer man sig för att gå när man inte har Ewa hemma som talar om för en att det är dags?

Åsa

Tuva-Lena
0
#1

Åhh, vilka intressanta frågor du kommer med morsan! jag vet ju ingenting om det här, men jag kommer bergis att läsa svaren sedan! Vad roligt att du fick träffa din morfar! Glad

"Att många tycker samma, betyder inte att dom har rätt.."

 

Elisabeth-J
0
#2

Du kan bjuda in din vägledare i en Meditation och i stugan kan du stanna tills du själv känner att du ska gå därifrån :)

 

Elisabeth 
Medarbetare på Övernaturligt iFokus, Sajtvärd på Gravid iFokus

[Jeremina]
0
#3

Du kan väl bjuda in vem du vill när du vill lika väl som du kan be någon att avlägsna sig Glad Härligt att du fick träffa din morfar….kram Jeremina! Skrattande