En fundering ang aura
Igår såg jag för första gången att det fanns flera energi fält runt en krukväxt. Förut har jag bara sett ett fält närmast blomman. Vet någon hur många man kan se, jag ser dem lite otydligare än hos mäniskor. Men igår mycket tydligt, det märkliga var att jag kände mej inte ett dugg andlig vid tillfället.
Jag tycker det är enklare att se energifälten kring växterna och dessutom, de är lite fåfänga *Ler* ju mer man beundrar dem och skickar kärlek, ju mer strålar de
!
Däremot vet jag inte antal fält, jag ser nog bara att det strålar om dem i vitt eller kanske lite genomskinlig gräddvit färg.
Så ju mer du beundrar blommorna, desto mer strålar de sven :)
#1 Som jag såg var det ett mellanrum utanför det som jag ser det gråvita fältet, kom ett större fält av annan nyans. Hoppas någon kunnig auora skådare svarar.
Jag trodde att det fanns någon som hade någon anning hur många och hur långt ifrån man kunde se energi fälten. Jag ser det inre närmast som grått sen ett mörkare fält, sen ett gulgrönt större fält, samt ett gråtonigt som tonar ut. Ingen med sådana syn ???

Hittills har jag sett på människor endast..alltid en färg som är jämnt fördelat..en gång som en boll på ena sidan..men aldrig flera färger..inte än då..sen en 30 com från huvudet eller kroppen..max..annars väldigt nära kroppen..

cm skulle det vara..;)

Auran består av sju skikt men vanligast är att man ser 1-3 av dom.
Elisabeth
Medarbetare på Övernaturligt iFokus, Sajtvärd på Gravid iFokus
#8 Även hos växter ?

#9 Jag tror att det gäller även växter.
Elisabeth
Medarbetare på Övernaturligt iFokus, Sajtvärd på Gravid iFokus
Tack för svaret, sen återstår det att kolla om jag kan få se några till, det finns ju tre till i sådana fall. Men jag är glad att jag fått svar.
Själv så ser jag mest enbart den vita ljusa färgen och sen så känner jag vilken färg det är.
Jag ser också mest den ljusa vita delen. Ibland så kan jag se någon färg men det är inget som jag medvetet tränar på. Det kommer som det kommer…
Interessant tråd att läsa 
Jag ser ett strålande ljus runt mina krukväxter och ibland på håll någon färg oftast blå.