Övernaturligt iFokus

Övernaturligt

Etikett: offtopic
Läst 2930 ggr
Kerstina-61
0

bröllopstal via telepati?

I söndags fick jag en härlig upplevelse.
Träffade då en kvinna med dotter som ägde ett trollbord från Värmland. Hon var verkligen såå duktig!!

Vi var ett gäng på nio pers. För det inte skulle ta så lång tid för bordet att bokstavera namn så hade alla fått en siffra.
Kvinnan satt med sin dotter runt bordet och "gnuggade" igång det. Sedan bad hon bordet säga vem som skulle komma upp till bordet. Efter ett par tre stycken var det dags för nr 9, som var jag. Jag kände såå stark energi att det skulle bli nio så jag reste mig innan bordet räknat klart.

Det var min mamma som var på besök och det var henne jag kände innan. Vi fick ställa några frågor, tyst eller så alla hörde. Jag frågade högt om mamma kommer att vara med på min bror bröllop på lördag. Bordet svarade ett klart JA!

Då jag känt en tid att jag borde hålla ett tal eftersom min far vägrar att göra det…så jag frågade mamma om hon tyckte det. Samma svar igen…ett starkt JA!

Sedan så fick vi ett budskap då bordet bokstaverade. Bordet "skriver" att Jag ska "Adda" min mamma. Alla som håller på med data vet ju att man addar ngn då man lägger till ngn på en adresslista, eller helt enkelt vill ha kontakt.

Det var ju coolt att de håller sig uppdaterade där uppe på vårt "innesnack" Glad Jag frågade då hur jag skulle "adda". Svaret blev: telepati

Nu undrar jag så här: jag tror jag får hjälp av min mor hur talet ska se ut. Hur ska jag få veta vad hon vill att jag ska säga? Jag är ju inge bra på detta med att meditera, men det kanske är ett sätt?

Har ni några förslag på hur jag ska komma i kontakt? Jag har inte börjat skriva talet och nu är det inte många dagar kvar…

Nattinatt

TröttKerstin

Kerstin, Medarbetare på Spiritualism IFokus

Jag kan bara vara mig själv och ingen annan, därför gör
jag det jag älskar just idag!

Bybo
0
#1

 Kanske ska prova automatisk eller inspirerad skrift? Nattinatt :-)

Kerstina-61
0
#2

Hur funkar det, Bybo?

Kerstin, Medarbetare på Spiritualism IFokus

Jag kan bara vara mig själv och ingen annan, därför gör
jag det jag älskar just idag!

Bybo
0
#3

Ska i väg nu, men skriver ett pm till dig sen…Kraaam

Jane-Lyzell
0
#4

Hej Kerstin

 bestäm träff med din mamma och sitt och be henne komma att skriva igenom och med dig:-) blir det automatiskt , fine, men det tvivlar jag på - utan tror att du får det inspirerat - alltså som tankar i ditt huvud - skriv ned de tankar som kommer och vipps så har du din mors tal där:-)

Lycka till och tack för din berättelseGlad

Kram Jane

Sajtvärd på spiritualism.ifokus.  Min hemsida  www.lyztran.com   "Jag Är"

stina63
0
#5

Så härligt kerstina:: Jag tänkte själv föreslå automaisk skrift som bybo har skrivet..
Lycka till med bröllopstalet

Kramis Tina

Kerstina-61
0
#6

Nu har jag morgondagen på mig…
Ska sätta mig ikväll då jag får energi av en mycket god vän
så jag hoppas få hjälp…

Tack för era tankar och eran hjälp!Kyss
Kram!!

Kerstin, Medarbetare på Spiritualism IFokus

Jag kan bara vara mig själv och ingen annan, därför gör
jag det jag älskar just idag!

Kerstina-61
0
#7

Vill tala om att talet gick hur bra som helst Glad

Måste lära mig ha mera tillit..
På dagen 2 timmar innan vi skulle åka va det färdigskrivet.
Jag tränade hemma och min stackars hund fick vara åhörareCool
det funka inge bra, han stoppa svansen i örat (tror jag i alla fall han hade velat *L*) , Jag stakade mig och kom av mig.

Jag pratade inför 70 pers, en blandning av akademiker-läkare-sköterskor-proffessor.etc. å så jag då  *S*
Å inte nog med det, jag blandade talet med sång som jag diktat själv. Å kan ni tänka er: det gick som smort Glad Jag fick applåder och skratt. Det kom sedan fram personer och tackade.

Lilla jag..men jag hade så bra hjälp! Kände min mamms närvaro och det var så roligt att i talet säga att jag hade kontakt med vår mamma och att det var hon som sagt jag skulle hålla talet..Var väl inte den kategorin av människor som är så öppna för detta med andar Flört Men det funka! Vet att jag fått stöd från jordiska människor oxå. Tack snällaKyss

Kerstin

Kerstin, Medarbetare på Spiritualism IFokus

Jag kan bara vara mig själv och ingen annan, därför gör
jag det jag älskar just idag!

sweethoney
0
#8

Vad varm i hjärtat jag blir när jag läser…… *ler* så kul att det gick bra för dig!

Kram

Amor vincit omnia

Marina2
0
#9

Så härligt! Vad duktig du är! Kram på dig.

[Chakra]
0
#10

Vad du är klok och stark! Blir så glad av det du berättar!

KramGlad

Ina123
0
#11

Vad roligt att det gick så bra med talet, kramar

Happyspirit
0
#12

SkrattandeHärligt Kestina!

Elisabeth-J
0
#13

Vilket jättekliv du har gjort Kerstina! Glad Varm kram!

 

Elisabeth 
Medarbetare på Övernaturligt iFokus, Sajtvärd på Gravid iFokus

hinzidi
0
#14

#7: det her er heftigt at lesa! herlig! :))

Kerstina-61
0
#15

Vad ni är GULLIGA!!!Viken respons GladKyss
Om ni visste vad ni gör mig glad!!

Kram ALLA!!

Kerstin, Medarbetare på Spiritualism IFokus

Jag kan bara vara mig själv och ingen annan, därför gör
jag det jag älskar just idag!