Övernaturligt iFokus

Övernaturligt

Etikett: offtopic
Läst 634 ggr
I-am
0

Jag fick styrka av min mamma

Igår kväll åkte jag in till sahlgrenska. Min pappa åkte in akut. Han har haft problem med sitt hjärta och lite av varje det sista. Jag var ledsen.

Jag sa till mamma ( som inte lever) : Nu måste du hjälpa mig. Jag vill inte förlora pappa med. Det räcker nu.

Jag hade på stereon. Så kommer låten "The låt". Bob Marley Turn your lights down low. Mina tårar fullkomligt sprutade av både glädje o sorg. Jag höjde nästan max och sjöng med mamma. Befriande var det.

Jag saknar henne så, men ändå är det skönt att hon är med mig. Ville bara skriva av mig lite.

Kram på er

Eija
0
#1

Gud va härligt för dig…verkligen…..där ser man vad dom kan åstadkomma för att kommunicera när det verkligen behövs……

massor av kramar

Eija

I-am
0
#2

Ja, det är en sån skön upplevlse. Man blir så himla berördGråterGlad sorg och glädje mixat.

Kram tebax på dig

Elisabeth-J
0
#3

Vad fint att du har en så stark kontakt med din mamma och det var ju ett starkt och vackert budskap du fick av henne.

Kramar

 

Elisabeth 
Medarbetare på Övernaturligt iFokus, Sajtvärd på Gravid iFokus

Jane-Lyzell
0
#4

Vad fint att din mamma ger dig styrka - tack för att du delar med dig!

Vänligen Jane

Sajtvärd på spiritualism.ifokus.  Min hemsida  www.lyztran.com   "Jag Är"

I-am
0
#5

Tack för att jag för att jag kan/får dela med mig, med er :) Jag har försöt länka låten, men det gick inte så braSkäms

MIRJAMI
0
#6

Ja…det är inte lätt när en nära blir sjuka och man ser det och vet vad de har framför mig. Min pappa gick bort för ca 1,5 år sedan. Det har inte varit lätt, men man tar sig frammot.

Tur att du känner av din mamma och får styrka från henne.

I-am
0
#7

#6 Det måste få ta sin lilla tid. Min mamma kilade vidare för snart 4 år sen. Man klara mer än vad man tror. Fast ibland känner man sig så liten. Jag beklagar sorgen MIRJAMI.

Kram på dig.