En undrand!!
Varför stänger vissa sin personligasida så man inte kan komma in??
Lena.P är jag i verkliga livet.

Hej chik! Ja, det kan ju finnas flera anledningar till varför man stänger om sig. Man kanske har skrivit något väldigt personligt, i sin dagbok eller i presentationen och sen vill man inte att vem som helst ska kunna gå in och läsa det.
Så finns det ju de som skickar otrevliga pm till andra medlemmar och skriver fula kommentarer i gästböcker och dem vill man väl kanske inte heller släppa in på sin sida.
iFokus är ju upplagt så att vi inte kan stänga ute vissa personer genom att blockera dem från vår sida. Vi måste i stället lägga till alla vi släpper in på vår personliga sida bland favoriter. Med så många medlemmar som ÖN har kan det ses som ett oändligt jobb för en medlem att sitta och lägga till medlemmar en och en. Därför kan det kanske kännas enklare att stänga sin sida helt och öppna om någon frågar.
Hoppas du fick svar på din fråga, chik. Ha en bra dag!
Maria