nu mina vänner behöver jag er energi!
ÄÄntligen har de lossnat!
Jag har ju flyttat ner till min underbara kille i lilla byn färila som ligger strax utanför Ljusdal. De finns ju fler folk än arbetstillfällen så nu den senaste tiden har man blivit mer elle rmindre lite ledsen på ögat då amn alltid får nej och nej då amn söker jobb=(
Men så idag ringde dom från en butik som jag har sökt jobb i och vill träffa mig på en interjuv imorrn kl 13.00!!!
Ja trodde knappt de var sant då hon frågade om jag hade tid imorrn!!
åååå även om ja inte har fått jobbet är jag så lycklig att äntligen kommit vidare.
Så nu ber jag er att vara med mig kl ett imorrn!
Som vanligt så skickar jag en stor kram tilla lla fina människor här på Ön vad skulle man göra utan den här sidan??=)
stor kram från en glad Anna

Det är klart att jag är med! Klockan 13:00 står Morsan givakt!
Önskar dig allal ycka! Hoppas verkligen jobbet blir ditt. Hur ska dom kunna motstå en underbar medlem från ÖN??
Kram Åsa

Jag ställer oxå upp tjejen, har ställt mobilen på 12.45 imorgon.. Det här ska vi "fixa" sägersom ovanstående "talare" vem kan motstå en trevlig ÖN-tjej *blink*
Kram
gu va ni är söta!!!! tack tjejer!!!!
Jag är också med dig i morron, håller tummarna…..
Kram Tatty
Absolut med dig!!! GRATTIS!!! Vet hur det känns att få tillbaka…"tillsatt med annan sökande" 

Du får jobbet…lägger på dig extra kl 1300!
sajtvärd på Druid & Shaman iFokus
jag vill ännu en gång tacka er som ger mig stöd!! De betyder jätte super mkt! Ni är helt underbara!

Klart jobbet är ditt!!! Gå dit med den inställningen.
Kram och lycka lycka till, probiotica
Gratulerar till jobbet! det är klart att du får det! Kram

Tänker också på dig, Lycka Till i Morgon..
Jaaa JÄTTE LYCKA TILL ÖNSKAR JAG DEJ… vet också hur det känns att få : tack för visat intresse, du gjorde en jätte bra intervju …. men vi har bestämt oss för någon anna, eller jobbet har delats ut till andra.. det är inget som man växer av precis kanjag säga. Så i dag har jag bestämt mej för att jag ska börja att plugga , så får det bli, då slipper man åtminstone att känna sig jagad av arbetsförmedlingen…..SÅ LYCKA TILL MED DEJ….
Samma här. Lycka till i morgon.

klart jag hänger på--lycka till

Lycka till idag!

Tänker på dig i dag o grattis i förskott!

Jag upprepar det Marief säger… Klart jobbet är ditt!!! Gå dit med den inställningen.
Jag är säker på att det går bra. Det börjar närma sig nu och jag är också med och stöttar dig.
Här får du en lyckospark ;-)

Håll oxå mina (dock omediala tummar) hur gick det för dej? Kändes det bra?
Hej alla gulliga människor=)
Interjuven gick super bra. Har aldrig varit så lugn och trygg=) Kanske var eran hjälp;)
Var masssa frågor man skulle svara bra på men jag var mig själv och visade vem denna fröken var med glimten i ögat.
Så nu får jag vänta tills nästa vecka om hur de blir så jag hoppas verkligen att jag får de.
men de känns som att får jag de inte så gör de inget för jag gjorde verkligen mitt bästa.
Tack återigen för ert fina stöd=)
Fortsättning följer;)
kram på er

Spännande!!! Fast tråkigt och nervigt att vänta en heeel vecka, antar jag. Du får försöka distrahera dig med annat under tiden.
Kram Maria

Så fort du vet MÅSTE du meddela oss….fast….jag e INTE orolig…jobbet e ditt tjejen!!
Kram
#20 Sussie jag lovar ni ska få veta först;)
men guuuu så jobbigt de är att sitta och vänta på att dom skall höra av sig=( men men den som väntar på nåt gott heter de ju;)
kram på er
ååååå den här veckan har jag vänta vänta och åter väntat att telefonen ska ringa=(
meen icke dom har fortfarande inte hört av sig om jobbet=/
Dom sa att dom skulle höra av sig rätt snabbt veckan därpå åååå nnu är de torsdag=(
Har börjat gett upp hoppet om att jag fick jobbet*suck*

Hur har det gått?
dom har fortfarande inte hört av sig=( såå nu är detvå veckor sen ja var på intervju=( såå ja har gett upp hoppet=(
Suck
Efter den här dagen som jag upplevt! så kan jag råda dig att testa att bygga upp en känsla inom dig , hur glad du ska bli när du får jobbet och känna glädjen enda ut i tårna.
Jag skrev ett tidigare inlägg idag i en annan tråd då min vänninna används sig av tekniken ur Hemligheten. Testa!!!!
Ljus och värme
Alma som är glad