Övernaturligt iFokus

Övernaturligt

Etikett: upplevelser
Läst 3301 ggr
bjarvamor
0

Bortförd av utomjordingar

Har tittat på ett program på TV om folk som blivit bortförda av utomjordingar. Har också en bok om detta som heter Närkontakt av Whitley Strieber som kom ut redan 1987.

Undrar om det finns någon här på Ön som har varit med om något sådant, eller är det bara amerikaner som är intressanta för dessa utomjordingar? vad tror ni?Fundersam

KalleN
0
#1

välkommen in  till oss på utomjordiskt många spejsiga persioner där *ler glatt* http://utomjordiskt.ifokus.se/ 

vad såg du för tv programm om det *nyfiken*

bjarvamor
0
#2

Det var på Disckovery nu i kväll!

satori
0
#3

Va hette programmet?

Denna kommentar har tagits bort.
bjarvamor
0
#5

Vet inte vad det hette, eftersom jag inte såg helt från början!

[trumman]
0
#6

Förr blev folk bergtagna av troll, nu blir dom bortförda av utomjordingar.

Myterna moderniseras?

melia
0
#7

jag är av den åsikten att självklart finns det liv på andra planeter universum är ju oändligt det tar ju aldrig slut jag menar tänk er att det tar slut någonstans, hur tar det slut då? med en vägg? vad finns iså fall bakom den väggen? Fundersam för mig är det självklart att långt långt bort dit vi förmodligen aldrig kommer kunna resa så finns det andra solar och planeter där det finns liv Glad kanske har dom kommit väldigt långt i sin utveckling och klarar av att resa till oss.. Cool

Spiriteye
0
#8

Jga har aldrig blivit bortförd av ufon. Men jag har haft ufo-upplevelse två ggr. Mkt intressant och spännande… För mej e d självklart att det finns liv ute i universum.

SEViking
0
#9

Klart det finns liv i universum, bl.a. på Terra

SEV Fot i munnnen

satori
0
#10

9# Menar du Tellus?

Jag dömer ogärna människor men kan nog tycka att de som inte tror på liv i universum är lite "efter".

Men det är väl som med myrorna, inte vet väl de om att det finns annat liv därut bortanför mystacken, och om så bryr de sig föga.

SEViking
0
#11

Ja, det var nog Tellus jag menade

Nu kan ju ni terra mig för det en tid Skrattande

SEV Generad

Spiriteye
0
#12

#9

Skrattande

Nu menade jag givitvis bortom våran planet… För självklart så finns det liv på andra planeter oxå… El?

SEViking
0
#13

Ertersom jag aldrig varit på någon annan planet å kollat detta så undviker jag gärna att intyga det finns.

Jag ställer mig däremot bakom dialogen att det skulle vara underligt om bara denna planet fått en livsform, eller flera livsformer.

SEV Cool

satori
0
#14

Men hallå!!!! Det FINNS liv på andra planeter, det är inget snack om saken. En amöba är liv. Det är som att fråga om nån tror på fisk i haven…och man tvivlar på det för att man aldrig fått napp när man metat.

Vad ni menar är om det finns INTELLIGENT liv i universum.

På det svarar jag ja, det tror jag, men knappast på planeten jorden Räcka ut tungan

SEViking
0
#15

Jag tror alla syftat på intelligent liv, alltså ett liv som skulle kunna kommunicera med andra intelligenta livsformer

SEV

satori
0
#16

#15 Ja, jag vet, jag bara skojarKyss

[trumman]
1
#17

Vi såg ett ufo en gång, vi var 5 pers som satt i Busbacken sent en kväll (det var den dagen W.S. Burroughs dog btw) - alla såg det flyga fram över Södra Berget, sen swiiisha till i ngn slags zickack-mönster och så vare borta.

-Vare ett ufo? sa nån.

-Mmmm, ja sag.

-Ok, svarade nån.

 Sen sa vi inget mer om det O_O

Underliga tider.