OT: Apropå rosor...
Förutom min rosbukett till Elisabeth, som jag skrev i den andra tråden, så skulle jag även vilja även vilja utge en STOR FRODIG bukett med många många stora gula rosor till mina fina vänner Katie och Shintaida/Ylva , just för att ni är dem ni är 
Jag vill också skicka en speciell bukett till Brokenfether , EwaKristina och Playja och Bybo !! Ni har verkligen förgyllt min tillvaro!! TACK FÖR ATT NI FINNS!!
Kram på er alla andra också såhär denna sorgens dag….
Tack, min Kära nyfunna vän! *bugar mig ödmjukt*
Jag tackar varje kväll för att jag fått förmånen att få träffa Dig!
Det finns inga ord för det!
Du vet om att jag tycker om Nallar…så min bild till Dig blir en Nalle som vilar på månen…lugnt och stilla.
Precis som man känner sig i Din närhet eller hör Din röst i telefon!
*puss i pannan, vännen*
Med Stjärnljus och Bamsekramar // Shintaida
Puss i pannan på dig själv du
Härlig nalle på bilden!! Kram på dig du med 
Tack för de fina orden 

Tack! Carina! *jätte rörd*
Du har förgyllt min tillvaro oxå min TS vän! Tack för alla givande TS samtal! *blåser hjärtan imassor till dig*

Oj, du är så söt Carina! Blir nästan generad asså *ler* TACK tack…Jag hoppas att du förstår att du har givit mig mycket!! Jag är nog usel på att ge komplimanger som tex du gör genom denna fina tråd… och CARINA, tack för att DU finns!!
Hjärtekram/ "sjörövarpolaren" Pia
Men näe…får moi oxå en blomma..
Va värmande i lilla hjärtetrakten jag nu fick..
Tack så mycket…DU har förgyllt många stunder med dina roliga komentarer…
Nu svämmar snart ÖN över, av alla blommor…
Kram

Meen,Carina…
Du förgyller ju själv tillvaron för så många medmänniskor.Tack för sann,fin vänskap!!Och jag sänder dej de vackraste rosor åter!!Kramar Ewa
Åhhh, tusen tack hörni själva för alla fina kommentarer här…Jag blir ju alldles rörd vet ja..
TACK för att ni finns!! Och att ÖN finns!!!
BAMSEKRAMEN från Carina 

Rosor ?
Amaryllis är min favorit blomma.