Övernaturligt iFokus

Övernaturligt

Etikett: medium
Läst 510 ggr
Manni
0

Får man alltid kontakt?

Jag skulle gärna vilja gå på sittning, men så började jag fundera. Kommer det alltid någon eller händer det att man sitter där och inget händer? Det skulle ju vara trist. Fundersam

tarotlasse
0
#1

Hej Manni det kan faktiskt hända att man inte får ngn kontakt.

Men det är sällan det händer det  har hänt mig en gång att jag inte fick ngn kontakt  när en klient kom på besök.

Men direkt efteråt så gjorde jag en sittning till väninnan och den sittningen gick hur bra som helst.

Varför detta sker i bland vet jag faktiskt inte men vet att i bland när en person är i väldigt djup sorg så kan andevärlden vara lite försiktiga att ta kontakt.

Men skulle ngt sådant här hända så ska man ju absolut inte behöva betala för besöket.

Lasse

Manni
0
#2

Tack för svaret, Lasse! Egentligen tycker jag nog att det är konstigare att man får kontakt än inte. Eller vill de flesta som gått över ha kontakt om man söker den?