Spöke på bild? vad får ni för känsla?
Skrev ett inlägg tidigare och hade helt missat att det fanns en fototråd:
- här är då bilden. vad känner ni? Många jag visat tycker den är obehaglig..
-anledningen till att jag kapat bilden är för att jag inte vet om jag vill lägga upp min ansiktsbild på nätet..är också den skumma saken i bakgrunden som jag vill visa och inte migsjälv.
Ursprungsbilden är som så: Jag fotar mig/ansikte, i bakgrunden vid fönstret finns denna i bakgrunden. det fanns ingenting på fönsterbrädet/bakom gardinen när fotot togs. (har orginalet kvar som det såg ut innan beskärningen)
Puff!
Ingen verkar ha något å säga om den! ^^
Det är lite svårt att se när man inte kan se vad som är runt omkring, eller hur stort det är. Är det i ett fönster? Det kan ju isåfall vara en reflektion av nästan vad som helst. Men, riktigt kusligt ser det ju ut iallafall!
Ser ut som djur med pels.
Jag tror inte det är något andligt av det man ser på bilden. Mörkret man ser på bilden finns ju i samma färg som skuggorna till vänster i bilden. Om det skulle vara något andligt tycker jag det inte borde vara exakt samma mörka färg. Men än bara vad jag själv tycker. Tror det bara blivit så där av annan. anledning.
Ny dag nya möjligheter
Är väldigt svårt att urskilja vad det är på bilden. Jag tycker mig kunna se ett ansikte nere i vänstra hörnet..det där ljusa.
Eftersom jag lider av Pareidolia, så ser jag en Björn till höger i fönstret.
Till vänster ser jag ett ansikte, och i mitten ser jag ett ankansikte.
Tror det är skuggningar.
Fy, vilken kuslig bild!
Längst nere till vänster ser det faktiskt ut som ett ansikte, man ser ju mun , näsa . öra och formen av ett ansikte tydligt så det blir läskigt, Jag såg inte det förut fören ni nämnde det.
Ny dag nya möjligheter
Det är ett fönster med ett tomt fönsterbräde. En genomskinlig blå gardin är det framför så därför är färgen blå där. - det jag inte kan förklara är de mörkare skuggorna för jag bor några våningar upp och det finns inget som kan ge dessa skuggor. Trist att bilden är utav dålig kvalité. Fotade med min iPhone och hade spegelvänt kamera och då blir kvaliteten sämre.