Hur gör dom när dom jobbar?
Hej! jag vet att som medial så har man inte sina sinnen på topp hela tiden utan ibland så försvinner nästan allt och man kan inte längre läsa av föremål/djur/människor eller kunna kontakta andar och rätt som det är så kommer det igen och det kan ta någon vecka till flera år.. Hur gör dom som jobbar med det? sjukskriver dom sig då eller hur gör dom??
Hej,
Det finns nog olika orsaker till varför det skulle bli så, men jag har aldrig hört att det är långvariga sådana utan det är upp och ner som med allt annat.
Arbetar du som medium känner du nog ganska tydligt när det är dags att ta ett break. Man tar väl inte emot fler sittningar på ett tag då antar jag 🙂
Det har inget med att "förmågan" försvinner utan det kan vara annat som tar upp tiden och då blir man lätt(are) ofokuserad. Dessutom är det meningen att det ska vara så ibland så att man kan inhämta nya kunskaper.
Sajtvärd på Övernaturligt
ja asså.. att för mig var suuuper starkt för 5år sen men det hände en jättehemsk sak då och efter det har allt vart rätt suddigt och inte kunnat sett allt så klart… så nog kan det ta flera år