# Övning - med "vinst".
Author: Fjäril

Årets första övning måste ju vara lite speciell, eller hur ![Glad](http://overnaturligt.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

Den första av er som skriver rätt svar (närmast rätt svar) får en "kort" vägledning av mig (i kombination med orakelkort).

**Du ska vara 18 år och medlem här på Övernaturligt.**

Jag hoppas och ser framemot en sak som jag får svar på inom en månad. Vad är det jag väntar på?

Lyckatill!

(tråden är öppen fram tom kl 21 ikväll)

## Comment 1
Author: Marr

Det första jag tänkte var att du är gravid Fjäril! men om en månad så får du svar..då kör det ihop sig för mig.

Ett nytt jobb tänker jag då...

## Comment 2
Author: JonasDuregard

Slänger ur mig fyra gissningar (står inte om man får gissa högst en gång):

1) Antagning till utbildning eller praktikplats.

2) Att du ska få ett husdjur eller en häst eller något.

3) Att du ska få en ny bostad.

3) Att åka på en resa.

## Comment 3
Author: daga

Tror det har med ditt arbete att göra, en ny tjänst som du sökt.

## Comment 4
Author: getbins

Barnbarn

## Comment 5
Author: kopia76

Vet inte vad det ska betyda, men ser pärlor, nektar, någon form av befruktning? Fest?

## Comment 6
Author: EmyJ

Av någon anledning så tänker jag på kroppsutsmyckning...

## Comment 7
Author: Loris M

Den allra första tanken som dök upp när jag läste "jag hoppas och ser framemot..." var piercing?? Jätte konstigt. Sen läste jag det här med "om en månad" och då börjar jag tänka logiskt och säger: ett nytt jobb du sökt.

## Comment 8
Author: [Borttaget]

jag tänker bara "stjärna" kanske stjärnhimmel men vet inte varför :)

## Comment 9
Author: [Borttaget]

Fantasin skenar \*s\*

Såg för min inre syn en båtresa över stort vatten,,, Väntar du svar på en jobbansökan/ eller  en arbetsresa av något slag?

## Comment 10
Author: pautam

Något med ett hus (hem) att göra, köpa ett hus?

## Comment 11
Author: Maria Katarina

Jag vet inte om du har barn men det känns som att det skulle ha nåt att göra med ett barn, en dagisplats kanske?

## Comment 12
Author: Fjäril

Tack till er alla som deltog, ni har varit nära allihop.

**Grattis till JonasDuregard** som skrev "Antagning till utbildning eller praktikplats." vilket är alldeles riktigt. Jag väntar på en utbildning/praktik, bra jobbat ![Glad](http://overnaturligt.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

Du är välkommen att kontakta mig via pm. Fundera på om du vill att jag fokuserar på något specifikt område.

## Comment 13
Author: JonasDuregard

![Skrattande](http://overnaturligt.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

Jag säger som [Henrik Dorsin](http://www.youtube.com/watch?v=Wo_CPF4j-Wc&t=195): JA, J\*\*\*\*R VAD SYNSK JAG ÄR!

## Comment 14
Author: Marr

He he Grattis Jonas! ![Flört](http://overnaturligt.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")
