# The Widdow
Author: [Borttaget]

Hoppas det är ok för nya sajtvärden att jag visar upp lite av mitt måleri ibland här på sajten.

Här är min senaste skapelse - The Widdow. Olja på duk 50x60 cm

## Comment 1
Author: [Borttaget]

Oj vilken vacker målning! Å rosen...![Flört](http://overnaturligt.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 2
Author: [Borttaget]

Helt okey Gunilla ![Flört](http://overnaturligt.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

Meeeen vad snygg och säger som Grinda,rosen, så läcker bild.Alltid trevligt att se på konst ,tack som delar med dig ![Cool](http://overnaturligt.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-cool.gif "Cool")

## Comment 3
Author: patronsaint

Fruktansvärt vacker ![Kyss](http://overnaturligt.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-kiss.gif "Kyss")

## Comment 4
Author: [Borttaget]

Gunilla,jag har nyss visat min mor bilden som också är konstnär och i morgondag har vernisage i Tällberg.Stora berömmet skulle jag hälsa och hon vet vad hon pratar om och blev stormförtjust ![Glad](http://overnaturligt.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad") och den är verkligen stilig ![Cool](http://overnaturligt.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-cool.gif "Cool")

## Comment 5
Author: [Borttaget]

Åhh tusen tack ![Kyss](http://overnaturligt.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-kiss.gif "Kyss")

WB, var ligger Tällberg?

Har hon någon hemsida som man kan titta på? Jag blev ju riktigt nyfiken!

## Comment 6
Author: [Borttaget]

Vacker målning! Du har talang, det ser man ju! Jag målade förut och tecknade i blyerts, men det har inte blivit så mkt av det på sistone. Go girl!

## Comment 7
Author: [Borttaget]

\# 6 - Tusen tack ![Kyss](http://overnaturligt.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-kiss.gif "Kyss")

## Comment 8
Author: [Borttaget]

\# 5 Tällberg ligger utanför Leksand,en vacker plats med mycket turism.Hemsida har hon ingen,inte hennes grej att pyssla med dator tror inte ens hon provat nån gång ![Skrattande](http://overnaturligt.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

Kan ta bilder sen men just nu finns det mesta uppe i Tällberg men ska kanske dit och ta en titt annars får jag fota när tavlorna kommit hem igen ![Glad](http://overnaturligt.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

Hittade några bilder på hennes tavlor men min fotografering gör dom inte rättvisa men lägger in några här ändå .

## Comment 9
Author: [Borttaget]

![Glad](http://overnaturligt.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 10
Author: [Borttaget]

![Flört](http://overnaturligt.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 11
Author: [Borttaget]

Tack för att du ville visa lite av hennes bilder. Den första med flickan, den har väldigt mycket gemensamt med mitt måleri.

Du får väl hjälpa henne att lägga upp en hemsida \*blink\*

## Comment 12
Author: [Borttaget]

Glömde ju att skriva att jag tycker om hennes måleri. Det finns en sådan värme och närhet i målningarna. Kvinnan i skogen, den gillar jag väldigt mycket.
