# Är detta en orb?
Author: madeilene87

är det två orbs som är vid mig här eller är det något annat? har fler bilder från samma kväll där det är mellan 5-15 liknande prickar på nästan varje bild. Det var inte fuktigt inne och det är bilder från flera olika kameror

kan någon känna av vem det skulle kunna vara om det ev är orbs? :)

## Comment 1
Author: Lilj-an

Japp, en orb var det ! En man med mustasch och höga kindben, ser jag.

## Comment 2
Author: madeilene87

oj vad intressant :) ingen jag känner igen men det är en gammal byggnad så :) ser du något mer? =)

## Comment 3
Author: Lilj-an

Nej ,jag ser bara mannen ,hans ansikte fyller hela orben.

## Comment 4
Author: madeilene87

okej.. ja det är fachinerande att ni kan se sådanna saker :) jag har försökt lägga in fler bilder på fler orber från samma ställe men det funkar inte.. provar igen imorgon :)

## Comment 5
Author: [Borttaget]

Japp den var fin....![Glad](http://overnaturligt.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 6
Author: madeilene87

#5 ja visst är den? :) ni ska få se mer bilder imorgon, det finns hur många som helst på många bilder. Väldigt fina. De finns i olika färger också, vad är det som bestämmer färgen på dem? är det tillfället? ljuset de är i? vilken aura de hade när de levde? för på en bild har jag röd, blå, vit och gul i samma bild. Det är ganska häftigt hehe :)
