# Intuitionsövning 3 juli
Author: flocken

Var ute o gick med 6 hundar idag. Något hände under promenaden. Vad?

## Comment 1
Author: flocken

Kom 4 lösa hundar mot oss utan ägare. 3 försvann relativt fort. Men nr 4 vägrade försvinna. Fick även hjälp av en kvinna som oxå försökte få iväg den sista o i samma veva kom det ett par gåendes o anklaga mig att släppa mina hundar lösa. Då röt jag ifrån ordentligt.

## Comment 2
Author: Sparven88

4 lösa hundar kom.

## Comment 3
Author: flocken

Grattis sparven 🌹

## Comment 4
Author: Amandla

4 lösa hundar. Otrevligt det där, man får ju dessutom inte släppa hundar lösa alls om man inte har koll på dem. Många tror att det bara gäller under sommaren men man ska ALLTID ha kontroll på sina hundar.

## Comment 5
Author: [Borttaget]

Attans, jag ville inte tro det så jag hoppades att ni fick se en ståtlig älg i stället. 

Vad är det för fel på folk? 😓

## Comment 6
Author: flocken

Är obehagligt men är super stolt över mitt gäng då ingen morrade eller försökte något. Utan ist backade undan.

## Comment 7
Author: [Borttaget]

4 lösa hundar kom 😮

## Comment 8
Author: Dimocarpus

fruktansvärt, hur kan man göra så? oansvarigt vad som helst kan hända..

## Comment 9
Author: flocken

#8 Det var inte meningen. Men var en jobbig händelse. Tur att inget hände. Hade inte varit roligt med slagsmål. Jag som driver hunddagis är super noga med hur jag visar mig utåt

## Comment 10
Author: Tarotstollan

Trodde du träffade kompis med hund. Tur att inget allvarligt hände.

## Comment 11
Author: Vixxen

Ormträff trodde jag...
