# Andar med mera
Author: Ann84

Hej nu ikväll hände något jättekonstigt.  
jag och min sambo hade nattat hans son och sedan satt oss i soffan med kattungen och kollade på tv då vi plötsligt hörde ett redigt oväsen, Sambon går och kollar vad det var och ser då att golvbrunnen till duschen har flugit ut till hallen med en jdra smäll och den äldre katten sladdar genom halllen i panik efter att han hade ätit.  
Vad kan har orsakat allt oväsen kan någon snälla hjälpa mig med detta

## Comment 1
Author: kim1980

Djur är känsligare. Men katter är ofta duktiga på hantera andar mm. Min ena katt lekte med min gamla katt som fick somna in byta värd .. Själv har bot i spökhus. Har ändå aldrig vart rädd. Tar allt det med ro . Är farligare med här nu.. dvs folk skapar oro osv.. Så funkar jag. Men min far gick bort så vart jag lite obalans. Hamna i bubbla som var från förr.. Då skaffa jag mig saltsten lampa . Sen finns det mycket annat om man är rädd å så. Så det får bli mitt tips. .

## Comment 2
Author: papauggla

Om man nu utgår från att det rör sig om andar så kan ni ju be anden bekräfta sin närvaro genom knackningar kanske?

## Comment 3
Author: Magi-cat

Jag skulle titta först på en vanligare förklaring. T.ex. om det var ett vattentryck vid golvbrunnen eller den satt löst på något sätt.

Kisse blev nog rädd när det slamrade.

Hoppas det löser sig!

## Comment 4
Author: kim1980

Så tröttsamt med folk ska helst ha normal förklaring. . A ja tur jag är stadig sliper ha såna där snack. . Djuren är mer andligt och har mycket mer förstålse förstår och ser mer som jag gör.. just därför jag förre drar djuren.. ♥ Andar vill oftast bara hälsa på . Mer folk tror.. mer mer besvärligt lär många uppleva. . Och att andar mest finns i skogen hus . Det är där i mot myrt. . Sen är alla olika med förstå det andliga.. Jag gillar det ämnet har alltid gjort kommer alltid göra det. Övertygad att finns lilamyckrt andar över allt . Men alla är olika märka. . Mer folk frågar . Mer mer folk blir osäkra för är olika svar.. det som är så synd . Skaffa folk på samma nivå . Så blir man inte lila vilsen. . El får skeptisk svar.. På andlig rum..

## Comment 5
Author: fossingen

#0 Det kan inte vara äldre katten som petat upp golvbrunnen och fastnat och kutat iväg så det smällde?  
Har sett katter som petat upp golvbrunnar och sådär. Minns själv att jag undrade varför golvbrunnen jämt var upp petad och så. Men katten höll på med den i yngre ålder. Dock var ju denna katt väldigt speciell på många sätt. Busade med ingenting för jämnan, blev klappad av ingenting "synligt" osv.
