# Tryck i huvudet
Author: Opal

I flera dagar har jag haft ont i huvudet och igår så var det som om någon tryckte något mot mitt tredje öga. Det gjorde så ont.  Hela jag känns som upp och nedvänd, är så trött. Kroppen är svag.  Kanske den förbereder sig inför något nytt??

## Comment 1
Author: Elisabeth-J

När man känner så handlar det om att dina guider håller på och hjälper till att öppna dina chakran. Det kan killa, det kan värka m.m. Det låter också som att du är väldigt öppen så du bör nog stänga ditt kronchakra ofta. Det påverkar så att man blir väldigt trött bl.a.

## Comment 2
Author: TantAlma

Ja, du utvecklas säkert öppnar ögat lite mer.

Vi få se om du berättar något nytt du varit med om de närmaste dagarna.

## Comment 3
Author: TantAlma

#1 Det lät intressant, för jag har varit med om det killande och smärtor , bortsett från den vanliga värken då. Men särskilt natte tid. Jag har ofta huvudvärk men den sitter vid hypofysen.

## Comment 4
Author: Opal

På sista tiden har jag fått uppleva mycket, kännt och sett mycket. Mer än vad jag brukar få uppleva.

## Comment 5
Author: TantAlma

Skriv ner för dig själv och se din utveckling framåt...

## Comment 6
Author: Opal

#5, jag har redan en bok där jag skriver in det jag får uppleva. Skriver även in mina drömmar och det jag får till mig i meditation.

## Comment 7
Author: Helleh

Hmm..tredje ögat? vart sitter det?  Precis ovanför ögonbrynen?

## Comment 8
Author: Elisabeth-J

#7 Tredje ögat sitter mellan ögonbrynen strax ovanför dom.

## Comment 9
Author: Helleh

Ahaaa. Tack :)
