# Berätta..
Author: [Borttaget]

Måste bara berätta att jag upplevt något otroligt spännande. Har en vän som är medium. I kväll fick jag testa att låta andarna komma in i min kropp. Jag var inte rädd men lite spännande var det men jag slappnade av så mycket som det bara gick och tillät dom att använda min kropp. Jag drogs till höger långsamt och sen var det bara någon som använde min kropp, jag kunde inte röra mig eller motarbeta rörelserna. Till slut fick jag jobbigt att andas och andades väldigt djupt och det blev djupare och djupare andningar. Till slut blev det så mycket så jag började gråta! 

Men måste säga att det var mig en häftig upplevelse, hade ingen kontroll på min kropp och kände lätta skakningar i min kropp. Det gjorde inte ont men det var en främmande känsla men helt fantastisk. 

Det blir spännande att testa detta igen för det är helt klart något som jag vill uppleva igen. Det var helt fantastiskt och inte alls farligt som jag hade trott att det skulle vara. Fränt! 

  

Ville bara dela med mig av detta :)

## Comment 1
Author: J-Artur-K

Förstår vad du menar 👍 Fast är inte att anden är kroppen men själva känslan. Det är att du har kontakt med anden och anden speglar av sig på dig antagligen. Att det känns som att anden är i dig. Men är att du känner det anden är. Som exmepel andingen var en av andens kännetecken möjligen. 

Men du har ju egentligen kontrollen hela tiden. För du kan koppla bort kontakten när du vill. Går på mindre än 1 sekund. Är en tanke bort. 

Men förstår vad du menar. För när du är kopplad till anden så kan man bli som en avspegling av anden. Att man gör rörelser som anden bruka göra och kropps hålning som anden hade i livet. Om anden bruka bitta på tungan så kan man börja bitta på tungan. Men känslan kan ju vara som om man inte har kontroll på sin egna kropp. Men man kan på mindre än 1 sekund avbrytta det. Är ju så länge som man ger anden tillåtelsen som det är så där. 🙂

Du där lär du kunna utveckla mera om du vill 🙂

## Comment 2
Author: [Borttaget]

Hej, hur gick det för dig? Skrev ett inlägg till dig igår igår men det togs bort.
